2018 TYT - AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası
Yazar: Kolektif
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 224
Yayın Tarihi: 8-2018
ISBN: 9786052572757
Stok: 15

2018 TYT - AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

2018 TYT - AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası - Kolektif

TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

-Çözen, Anımsatan, Yönlendiren
-Akıllı Tahta Uyumlu
-Anımsatan sözlük İlaveli
-Okul+
-Koçluk Yöntemine göre
-Yeni Müfredata Uygun

Sevgili Öğrenciler,

Üniversiteye giriş sınavının ilk aşaması olan TYT de öğrencilere; Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular sorulmaktadır. Her dersin de kendi içinde birçok ünitesi olduğu düşünülürse sınavın kapsamının bir hayli geniş olduğu söylenebilir. Bu nedenle okulda öğrenilen bilgilerin kalıcı hale gelmesi ve bu bilgilerin sınavlardan Önce hatırlanması için özel çaba harcanmalıdır.
İncelediğiniz bu "TYT - AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası" öğrenilen bilgilerin hızla hatırlanması ve bu bilgileri kalıcı hale getirmek için özel bir tarzda hazırlanmıştır. Bu kitaptaki sorular aşağıdaki gibi 4 kategoriye ayrılarak sunulmuştur. Klasik Test Soruları: ÖSYM standartlarında normal test sorularıdır. Çözümlü Sorular: Öğrencilerin testleri çözerken zorlanacağı düşünülen soruların çözümleri yapılmıştır. Anımsatan Sorular: Çözümü için tek bilgi gereken sorular, kısa ve özgün anımsatma bilgileri ite hatırlatılmıştır. Yönlendiren Sorular: Çözümü için iki ya da üç aşama gereken soruların, çözümü için kısa ipuçları verilmiştir. Bu "TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası" nın ünite ve bölüm geçişlerinde o konunun TYT de çıkma sayısı ile ilgili istatistik tablosu konulmuştur. Ayrıca kitapta kullanılan tüm anımsatıcı bilgiler "Anımsatan Sözlük" olarak kitabın sonunda toplanmıştır. "Anımsatan Sözlük" sıkça kullanmanız gereken bilgileri akılda tutmanızı ve hatırlamanızı sağlayacaktır.

Bu TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası' nın, başarınıza en yüksek seviyede katkı sağlaması dileğiyle sınavda başarılar dileriz.

DKAB Yayın Kurulu

ISBN / BARKOD
9786052572757
Yayınevi
Doğru Orantı Yayınları
Basım Tarihi
8-2018
Sayfa Sayısı
224
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler