4. Sınıf Dört Dörtlük Yeni Nesil Matematik Problemleri 2020
Yazar: Kolektif
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 128
Yayın Tarihi: 9-2019
ISBN: 9786257894562
Stok: 7

4. Sınıf Dört Dörtlük Yeni Nesil Matematik Problemleri 2020

4. Sınıf Dört Dörtlük Yeni Nesil Matematik Problemleri 2020 - Kolektif

İşte 4x4'lük Yeni Nesil Matematik Problemleri bu amaçla hazırlandı. Bu kitaptaki problemleri çözerken, hayatın içinden tanıdık konularla karşılaşacaksın.

Öğrendiklerini tekrar ederken bilgilerinin kalıcı olduğunu göreceksin. Yeni nesil sorular ile analiz ve yorum yeteneklerini geliştireceksin. Problem çözme basamaklarını öğrenerek her türlü problemi çözmeye hazır hâle geleceksin.

Çözemediğin soruların çözümlerine sayfanın altındaki karekod ile ulaşabilirsin. Tek yapman gereken tablet ve telefonlara yüklenen TATS uygulamasından kodu okutmak.

MEB'in 4. sınıflar için hazırladığı Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) raporunda örnek olarak verdiği ve öğrencinin ortaokul-lise kademelerinde karşılaşabileceği soru tiplerine hazırlık niteliğinde yatay sorulardan oluşur.

Müfredat programı içerisinde yer alan problem çözme basamakları temel alınmıştır. Problem çözme becerilerinin kazandırılmasını sağlar.Önce örnek problemi çözümüyle birlikte anlatarak öğrenciye yol gösterir. Daha sonra aynı adımları uygulamasını isteyen başka bir problemle öğrettiklerini uygulatır.

Konuyla ilgili diğer problemlerde ise ipucu ve sonuç gibi yönlendirmelerle soruyu çözmeye teşvik eder.Öğrencinin çözemediği sorularda video çözümler aracılığıyla problem çözme adımlarını öğrenerek ilerlemesini sağlar.

Tüm problemler akıl yürütme, yorumlama ve analiz etme gibi beceriler gerektiren YENİ NESİL sorulardan oluşmuştur. Konuyu pekiştiren problemler açık uçlu, bölüm sonu problemleri ise çoktan seçmeli sorular şeklinde düzenlenmiştir.

4x4'lük başarılara imza atman dileğiyle..

Satış Sayısı
169
ISBN / BARKOD
9786257894562
Yayınevi
Tonguç Akademi
Basım Tarihi
9-2019
Sayfa Sayısı
128
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler