Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi
Yazar: Osman Türer
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 264
Yayın Tarihi: 10-2020
ISBN: 9789756205358
Stok: 9

Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi

%21
27,00 TL 21,33 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 20 Mayıs Perşembe - 24 Mayıs Pazartesi arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi - Osman Türer

Asırlar boyu İslam dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. İslam kültür birikiminin temel unsurlarından birini oluşturan ve inanç, düşünce, ahlak,
sanat ve aksiyon planında yoğun bir şekilde tesirini hissettiren tasavvuf hareketi, son zamanlarda gerek ülkemizde, gerekse tüm dünyada tekrar ilgi odağı haline gelmeye başlamıştır. Ne var ki, tasavvuf ve tarikat meselesi, eskiden olduğu gibi günümüzde de en çok tartışılan, lehinde ve aleyhinde görüşler serdedilen konulardan biridir.

Elinizdeki eser, konu hakkında ilgili veya ilgisiz herkesin bir şeyler söylediği, bu yüzden büyük fikrî kargaşaların yaşandığı, lehte ve aleyhte aşırı temayüllerin belirdiği bir ortamda, meselenin ilmî ve objektif olarak özlü bir şekilde incelenip ortaya konulması amacıyla kaleme alınmıştır.

Bu çalışmada, tasavvuf ahlakını ve sûfîlerin hal ve makamlarını alâkadar eden mevzularla, tasavvufî ıstılahların izahına, konuyu fazla dağıtmamak ve hacmi genişletmemek düşüncesiyle yer verilmemiştir. Fakat bütün bu konularda kısa ve özlü bilgiler ihtiva eden ve herkesin rahatlıkla okuyup istifade edebileceğini ümit ettiğimiz bir müracaat kitabı özelliği taşımaktadır..

Satış Sayısı
108
ISBN / BARKOD
9789756205358
Yayınevi
Ataç Yayınları - Ders Kitapları
Basım Tarihi
10-2020
Sayfa Sayısı
264
Basım Dili
Türkçe