Anayasa ve Parlamento Üzerine İncelemeler
Yazar: Şeref İba
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 504
Yayın Tarihi: 10-2010
ISBN: 9786053600268
Stok: 2

Anayasa ve Parlamento Üzerine İncelemeler

TÜKENDİ

Anayasa ve Parlamento Üzerine İncelemeler - Şeref İba

Anayasal düzenin demokratik ideallere uygun ve sağlıklı bir şekilde işleyip işlemediğinin fotoğrafını parlamentolara bakarak da görmek mümkündür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihi birikimi, işleyişi ve üstlendiği rolleriyle demokrasimizin kalbi işlevini gören anayasal organ durumundadır. Anayasa ve Parlamento Üzerine İncelemeler kitabında, Anayasa hukukunun "siyaset bilimi" ile kesişme alanında yer alan "hükümet sistemleri" konusunda da günümüze ışık tutacak analizlere yer verilmiştir.

Makale çalışmalarında, parlamentarizm ve başkanlık sistemi tartışmaları ile anayasa değişikliği yöntemi gibi güncel konuları irdeleyen Şeref İba, bu yeni kitabında, her okura hitap edecek düzeyde akıcı bir üslupla kaleme aldığı çoğu sorunlu noktaları, okuyucuyu sıkmadan sergiliyor.

Doç. Dr. Şeref İBA, Türkiye Büyük Millet Meclisi Yasama bölümünde bürokratik görevdedir. Anayasa hukuku ve parlamento hukuku alanında yayınlanmış kitapları ve çok sayıda bilimsel makalesi vardır. Ankara ile Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde Anayasa ve Parlamento Hukuku alanında dersler vermiştir.

ISBN / BARKOD
9786053600268
Yayınevi
İş Bankası Kültür Yayınları
Basım Tarihi
10-2010
Sayfa Sayısı
504
Basım Dili
Türkçe