Andy ve Merve
Yazar: Jürgen Todenhöfer
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 192
Yayın Tarihi: -
ISBN: 9789753388672
Stok: 2

Andy ve Merve

TÜKENDİ

Andy ve Merve - Jürgen Todenhöfer

Bağdat´ın fakir bir semtinden olan 12 yaşındaki Merve ile 17 yaşındaki Florida´lı öğrenci Andy için 11 Eylül 2001´de Dünya Ticaret Merkezi´ne yapılan saldırılar, onlardan çok uzakta gelişen bir felâketti. O günün tüm geleceklerini tamamen değiştireceğini tahmin bile edemezlerdi.

Merve, doktor olup ailesini yaşadıkları fakir semtten kurtarmayı hayal ediyordu. Andy´nin de benzer hayalleri vardı. Deniz Kuvvetleri ile bağlantısı neredeyse tesadüfen gelişmişti. Bir sporcu olarak, Deniz Kuvvetleri´nin ilanlarına başvuran tüm adaylara verdiği halter eldivenlerinden bir tane elde etmek istiyordu. Ağır antrenmanların cazibesi ve biraz da para kazanmak istediğinden, derin bir iç huzurla yedek olarak müracaat etti. Irak savaşı başladığında, birliği beklenmedik bir şekilde savaşa çağrılarak en ön saflarda cepheye gönderildi.

Her ikisinin de kader günü olan 7 Nisan´da, Andy´nin birliği Bağdat kapılarına dayandığında, Merve´den sadece birkaç kilometre uzaklıktaydılar. Yıkılacak daha fazla bir şey kalmadığından Merve´nin yaşadığı semt uzun zamandan beri saldırılardan uzaktı. Andy´ yi zırhlı arabasından savuran Irak misket bombası, Merve´nin bacaklarını parçalayan ve kız kardeşini öldüren Amerikan şarapnel parçaları her ikisinin de hayallerini aynı günde yerle bir etti.

ISBN / BARKOD
9789753388672
Yayınevi
Erko Yayıncılık
Sayfa Sayısı
192
Basım Dili
Türkçe