Annelerle Söyleşi
Yazar: Bruno Bettelheim
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 266
Yayın Tarihi: -
ISBN: 9789755532998

Annelerle Söyleşi - Bruno Bettelheim

Dilimize ilk kez çevrilen Bruno Bettelheim “Annelerle Söyleşi“ adlı bu çalışmasında bebeklikten erginliğe kadar çocuk eğitimine ilişkin önerilerde bulunuyor. Dünyaca tanınmış bir psikolog olan Bruno Bettelheim özellikle içe kapanık çocukların davranış çözümlemelerine ilişkin araştırmalarıyla tanınır. Bruno Bettelheim çocuk eğitimine dair bizi şaşırtacak bilgiler veriyor. Çocuğun cinsel gelişimi, beslenme problemleri, arkadaş ilişkileri, okul problemleri ve çocuklara uygulanacak yasakların nedenleri ve uygulanma biçimleri konusunda reçete vermek yerine neden sonuç ilişkisi içerisinde çözüme ulaşmak gerektiğine işaret ediyor.
Çocuk eğitiminin; amca, dayı, hala, teyze, arkadaş, komşular için değil doğrudan çocuğumuz ve bizim için gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyen Bettelheim, çocuğun her dönemdeki davranışlarının kendi içinde bir tutarlılığının ve bir mantığının olduğunu ve davranışlarında yetişkinlerden çok farklı olmadığın özellikle belirtiyor.
Bruno Bettelheim, çocuk yetiştirmenin aslında anna babanın kendilerini yetiştirme ve eğitme süreçleri olduğunu söylüyor.

ISBN / BARKOD
9789755532998
Yayınevi
Doruk Yayınları
Sayfa Sayısı
266
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler