At Çocuk
Yazar: Rupert Isaacson
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 316
Yayın Tarihi: 9-2009
ISBN: 9786055715328
Stok: 2

At Çocuk - Rupert Isaacson

Bir Babanın, Oğlunu İyileştirme Mücadelesi

'Bu, herkesin duyması gereken bir hikaye.'

- Temple Grandin

'Oğlumuz, sevgili bebeğimiz elimizden kayıp gidiyordu ve bunu engellemek için hiçbir şey yapamıyorduk.'

Rupert Isaacson, oğlu Rowan'a otizm teşhisi konduğunda, kendi deyimiyle yüzüne beyzbol sopası yemiş gibi olur. Birlikte at koşturmayı hayal ettiği oğlu, kendi dünyasında yaşayan bir otistiktir. Rupert, oğlunun bazen saatler süren öfke nöbetleri karşısında ne yapacağını bilemez haldedir. Aylar süren terapilerden de umut verici bir sonuç alınamaz. Belki de onunla hiçbir zaman gerçek bir baba-oğul olamayacaklardır. Derken bir gün mucizevî bir şey olur: Rowan, ilk kez birisiyle gerçek anlamda bir iletişim kurar. Bu kişi Betsy'dir. Koşup kendisini ayaklarının dibine attığı Betsy. Onu toynaklarıyla ezmek yerine başıyla selamlayıp atlara özgü bir dille itaatkarlığını gösteren haşin kısrak. Ve Rowan konuşmaya başlar. Oğlundaki gözle görülür değişimler karşısında şaşkına dönen Rupert'ın aklına çılgınca bir soru gelir: Acaba dünya üzerinde atlarla tedavinin mümkün olduğu bir yer var mıdır? Cevap evettir ve bu yer Moğolistan'dır. Altı bin yıl önce atların ilk olarak evcilleştirildiği yer. Şamanizm'in Budizm'le birlikte resmî din olduğu ülke. Oraya gidecek ve oğluyla birlikte at sırtında, bozkırların gizemli şifacılarını bulacaktır. Kim bilir belki de Rowan'ın otizmi, yaşamlarını karartmak yerine, büyük bir maceraya bir kapı açacaktır.

Uçsuz bucaksız Moğolistan topraklarında oğlu ve eşiyle birlikte yaptığı bu bir aylık yolculuğu kendisi için içsel bir yolculuğa dönüştüren yazar, okurları otizmin o gizemli dünyasını keşfe çağırıyor.

Gazeteci, yazar ve insan hakları savunucusu Rupert Isaacson, Güney Afrikalı bir anne ve Zimbabwe'li bir babanın oğlu olarak Londra'da doğdu. Eşi Kristin ve oğlu Rowan ile birlikte Austin Texas'ta yaşamakta. Kitabın belgesel film uyarlaması Sundance Film Festivali de dâhil pek çok festivalden ödülle döndü. Filmin fragmanı ve film hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.horseboymovie.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

'Rupert Isaacson, roman gibi okunan bir yolculuk hikayesi anlatmış. At Çocuk hayata bakışınızı değiştirecek, zevkle okunan bir kitap. Bir klasik!'

- Luis Alberto Urrea

Satış Sayısı
11
ISBN / BARKOD
9786055715328
Yayınevi
Bilge Kültür Sanat
Basım Tarihi
9-2009
Sayfa Sayısı
316
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler