Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak
Yazar:
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 144
Yayın Tarihi: 12-2020
ISBN: 9786059490856

Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak

%21
25,00 TL 19,75 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 21 Haziran Pazartesi - 23 Haziran Çarşamba arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği yayınlarının dördüncüsü ile karşınızdayız. Derneğimizin Kurucu Başkanı Ulaş Demiray’ın Anı /Biyografi tarzında bu yapıtı ve çoğunluğu Enez ile ilgili anılarına tanıklık ediyoruz.

Anı yazmak zor iştir. Yaşamımızın her anını “anı” olarak belleğimize kazıyamayız. Onu hafızaya kaydedecek kadar iz bırakması gerekir. Bu kitap ile yazar kendi görüş açısından belki birçoğumuzun da tanıklık ettiği yaşam kesitlerini açık yüreklilikle paylaşıyor.

Aynı dönemi belki farklı zaviyelerden ve farklı izlerden yorumlayanlar çıkabilir. Zaman içerisinde aynı yaşam kesitlerinin diğer tanıklarının ister eleştiri yaparak, ister eksik kalmış yönlerini tamamlayarak katkıda bulunması ile bu anıların özellikle Enez ile ilgili olanları “ortak hafıza” haline getirilebilir.

Böylelikle Ulaş Demiray’ın anıları ile ışık tutmaya çalıştığı Enez’in yakın tarihi ve o dönemlerdeki değerleri gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılabilir.

Yazarı yaşamının önemli kesitlerini samimiyetle paylaştığı ve Enez için de kalıcı güzel bir eser bıraktığı için kutluyoruz ve devamını diliyoruz. Kasım 2020

İsmet Esengin
Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Satış Sayısı
1418
ISBN / BARKOD
9786059490856
Yayınevi
Ceren Yayıncılık
Basım Tarihi
12-2020
Sayfa Sayısı
144
Basım Dili
Türkçe