Bir Yürekten Bir Yaşamdan (Toplu Şiirler)
Yazar: Şükran Kurdakul
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 346
Yayın Tarihi: 10-2011
ISBN: 9786054156849

Bir Yürekten Bir Yaşamdan (Toplu Şiirler)

%21
25,00 TL 19,75 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 07 Mayıs Cuma - 11 Mayıs Salı arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Bir Yürekten Bir Yaşamdan (Toplu Şiirler) - Şükran Kurdakul

Ezberlenir bu şiirler, doğrudur, adamın içisıra güvenilir bir silâh arkadaşı gibi yaşar; uçurumun kenarlarında ayağınız kayacak olsa, omuzbaşınızdan; dar geçitlerin karanlığında bunalacak olsanız, kolunuzdan tutar; kaldırır sizi, doğrultur, yüreklendirir.
-Attilâ İlhan-

Kurdakul'un şiirleri yalnızca bir toplumcu gerçekçi şairin, şiirle anlatılmış yaşamöyküsü değil, bir kuşağın bütün yaşamı. Şükran Kurdakul kuşağının toplumsal savaşımının alçakgönüllü özeti. Onlar yaşamları boyunca 'direnmenin ustası, çilenin piri' olmuşlardır.
-Doğan Hızlan-

Kurdakul, topluma yoğun bir yurt ve insan sevgisiyle bakan, siyasal ve toplumsal mücadelede söz ve sorumluluk sahibi olan kavgacı ozanların izini sürüyor. O yüzden de ona baktığımızda bir yandan Namık Kemal'i, Tevfik Fikret'i, bir yandan da Nâzım Hikmet'i görmemiz olası.
-Kemal Özer-

Şükran Kurdakul, '1940 Kuşağı'nın bu en genç şairi, gerçekliğe 'toplumcu duyarlık'la baktı; ama kendini anlatırken de özgün kalmayı bildi. Çağdaş Türk şiirinde, temalarıyla, bu arada o kusursuz ve renkli diliyle, ön sıralarda bir yeri vardır onun. Şiirimizin soylu temsilcilerinden biridir Kurdakul.
-Server Tanilli-

ISBN / BARKOD
9786054156849
Yayınevi
Evrensel Basım Yayın
Basım Tarihi
10-2011
Sayfa Sayısı
346
Basım Dili
Türkçe