Çocuklar İçin Kur’an-ı Kerim Yasin Cüzü
Yazar: Murat Bozdağan
Basım Dili: Arapça
Sayfa Sayısı: 95
Yayın Tarihi: 3-2020
ISBN: 9786056686481
Stok: 11

Çocuklar İçin Kur’an-ı Kerim Yasin Cüzü

Çocuklar İçin Kur’an-ı Kerim Yasin Cüzü - Murat Bozdağan

Okul öncesi dönem ve ilköğretim dönemi, kişilik altyapısının ve davranış kalıplarının önemli ölçüde şekillendiği bir zaman dilimidir. Bu yüzden çocuklara uygulanacak eğitimin, bilgilendirmekten ziyade karakter oluşturmaya ve davranış kazandırmaya yönelik olması gerekmektedir.

Bu dönemde çocuklara ahlaki ve dini eğitim verilmesi, Kur’ân-ı Kerîm okutulması, hem manevi dünyalarına katkıda bulunmakta, hem de zihinsel gelişimlerini desteklemektedir. Özellikle okul öncesi dönemde Kur’ân-ı Kerîm okumayı öğrenen çocukların, okul döneminde okuma-yazma öğrenme süreci önemli ölçüde kısalmakta, farklı dersleri anlamaları ve öğrenmeleri kolaylaşmaktadır.

“Çocuklar İçin Kur’an-ı Kerim Yasin Cüzü”, okul öncesi dönem ve ilköğretim döneminde Kur’ân-ı Kerîm okumaya başlayan çocukların zihinsel yeterlilikleri ve anlama kapasiteleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çocukların kolay okumalarını sağlamak amacıyla üstün, esre ve ötreli harfler, med harfleri, cezm, şedde ve tenvinli harfler renklendirilerek birbirinden ayrılmış, okunmayan harfler griye boyanmış, kitap daha büyük ve okunaklı yazı stili kullanılarak düzenlenmiştir.

Satış Sayısı
49
ISBN / BARKOD
9786056686481
Yayınevi
Mat Kitap
Basım Tarihi
3-2020
Sayfa Sayısı
95
Basım Dili
Arapça

Kategoride En Çok Satan Ürünler