Deli Dumrul
Yazar: Samed Behrengi
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 48
Yayın Tarihi: -2012
ISBN: 9789758491759
Stok: 7

Deli Dumrul

%26
10,00 TL 7,40 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 28 Temmuz Çarşamba - 30 Temmuz Cuma arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Deli Dumrul - Samed Behrengi

Gelecek kuşkusuz sizin ellerinizde; iyisiyle, kötüsüyle de sizin olacak. İster istemez büyüyecek ve zamanla birlikte yol alacaksınız. Büyüklerinizin ardından gelecek, onların yerini alacak, her şeyi elde edip sosyal yaşama iyisiyle, kötüsüyle, her şeyiyle sahip olacaksınız. Yoksulluk, zulüm, zorbalık, adalet, sevinç, keder, kimsesizlik, dayak, iş ve işsizlik, hapishane ve özgürlük, hastalık ve ilaçsızlık, açlık, çıplaklık, yüzlerce sosyal mutluluk ve mutsuzluk sizin olacak.
Bildiğimiz gibi hastalıkların tedavisi için önce bunun nedenini bulmak gerekir. Toplumsal rahatsızlıkları da iyileştirmek için aynı işlemi yapmak gerekir.
Zorbalık, yalan, hırsızlık, inkar etme ve savaş sadece sağlıksız toplumlarda görülen rahatsızlıklardandır. Sorunların ve rahatsızlıkların kaynağını bulmak için önce bunların nedenlerini bulmalıyız ve araştırmalıyız.
Kendinize sürekli sorular sormalısınız.
Toplumu ve sorunlarını tanımak için daha binlerce soru sormanız gerek.
Toplumu tanımanın ve sorulara yanıt aramanın birkaç yolu vardır. Bu yollardan biri de köylere, şehirlere gidip her katmandan halkla oturup kalkmaktır. Diğer yol ise kitap okumaktır.
Çeşitli sorularımıza doğru yanıtlar veren, bizi kendi toplumumuzla ve diğer milletlerle tanıştıran, toplumsal rahatsızlıkları bize gösteren kitapları okumalıyız.
Değerli masallar ve öyküler size insanları, toplumları ve yaşamı tanıtır ve nedenlerini açıklar.
Samed Behrengi-
Samed Behrengi, (1939-1968) 29 yaşındayken Şah tarafından Aras nehrinde boğdurulmuştur.

ISBN / BARKOD
9789758491759
Yayınevi
Arya Yayıncılık
Basım Tarihi
-2012
Sayfa Sayısı
48
Basım Dili
Türkçe