Efendimiz
Yazar: Ahmet Önkal
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 112
Yayın Tarihi: -
ISBN: 9789944735117
Stok: 2

Efendimiz

%26
8,00 TL 5,92 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 15 Haziran Salı - 17 Haziran Perşembe arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Efendimiz - Ahmet Önkal

Karanlıkları yaran, beşeriyeti aydınlığa çıkaran, hak ile bâtılı ayırt eden, her türlü zulme ve ahlâksızlığa karşı çıkan, insanları doğruya, iyiliğe, güzelliğe yönlendiren, huzur ve güven ortamı sağlayan ve netice itibariyle dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşturan bir nur!... Bu nur, İslam'ın nurudur; bu yol Hz.Muhammed'in yoludur...

Son peygamber sıfatıyla Hz.Muhammed'in getirdiği din, kıyamete kadar geçerliliğini koruyacaktır. O'nun mesajı tüm zaman ve mekânları kapsayıcı bir özelliğe sahiptir; evrenseldir. Gönüllere hayat veren, toplumlara huzur getiren İslam'ın esas ve prensiplerinin titizlikle uygulandığı dönemlerde bütün bir beşeriyet için örnek toplumlar, önder nesiller yetiştiren bu din, güçlü ve zengin bir medeniyet ortaya koymuştur.

Günümüzde de insanlığı kurtuluşa erdirecek yegane yol, Peygamber Efendimizin yoludur. O'nun, Rabbinden hidayet kaynağı olarak getirdiği Kur'an-ı Kerim, tek bir harfi bile değişmeden bize kadar gelmiştir; kıyamete kadar da varlığını ve geçerliliğini koruyacaktır. Hak dinin tebliğcisi örnek peygamber, önder Rasulün hayatı, mücadelesi, güzel ahlâkı, inşa ettiği fert ve toplumun özellikleri ayrıntılarıyla temel İslam kaynaklarında muhafaza edilmiştir ve örnek olarak önümüzde durmaktadır.

Dini duyguların ve uygulamaların zayıfladığı, ahlaki değerlerin aşındığı, toplumsal barış, huzur ve güvenin kaybolduğu, farklı ve çarpık ideolojilerin insanlara hükmetmeye çalıştığı günümüzde bize düşen görev, hidayet önderi Sevgili Peygamberimizi bütün yönleriyle yakından tanımak, O'nu örnek almak, O'nun gösterdiği yola yönelmek ve çevremizdeki insanlara da O'nun evrensel mesajını sunmak olmalıdır.

Elinizde bulunan bu küçük çalışmada sizlere Hz.Peygamber'in hayatından kısa kesitler, O'nun güzel ahlâkından örnekler ve evrensel mesajından temel bazı esaslar sunulacaktır.

ISBN / BARKOD
9789944735117
Yayınevi
Hüner Yayınevi
Sayfa Sayısı
112
Basım Dili
Türkçe