Etkili Sınıf Yönetimi
Yazar: Abidin Dağlı Ali Rıza Erdem Ali Taş Ekber Tomul Erkan Tabancalı Hasan Demirtaş Kazım Çelik Ruhi Sarpkaya Şükran Tok Tuncay Akçadağ Turan Akman Erkılıç
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 326
Yayın Tarihi: -2020
ISBN: 9786051703404

Etkili Sınıf Yönetimi

%13
39,00 TL 33,93 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 20 Mayıs Perşembe - 24 Mayıs Pazartesi arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Etkili Sınıf Yönetimi - Abidin Dağlı - Ali Rıza Erdem - Ali Taş - Ekber Tomul - Erkan Tabancalı - Hasan Demirtaş - Kazım Çelik - Ruhi Sarpkaya - Şükran Tok - Tuncay Akçadağ - Turan Akman Erkılıç

Sınıflar, öğrenme-öğretme etkinliklerinin gerçekleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş özel alanlardır. Eğitimsel amaçların gerçekleşebilmesi için öğrenme sürecinde bir düzene gereksinim vardır. Bu düzeni tehdit eden her türlü değişken, sınıf içerisinde öğrenme sürecini olumsuz etkilemekte, kayıplara yol açmaktadır. Sınıf yönetimi eğitimi almak, sınıf yönetimini etkileyen bu değişkenleri tanımak ve değişkenlere karşı gerekli önlemleri alabilme becerisini kazandım. 

Sınıf yönetimi, öğrenme için uygun ortamın, iklimin oluşturulması ve sürdürülmesi olarak tanımlanabilir. Sınıf yönetimi, sınıf ortamından, bireyin psikolojik özelliklerinden ve sınıf dışı etkenlerden de etkilenir. Bu yüzden sınıf yönetimi bazı güçlükleri içerir. Ancak etkili sınıf yönetimi eğitimi almış ve öğrendiklerini uygulayabilen öğretmenler, bu sorunları önceden kestirip gerekli önlemleri alabilirler. 

Bu kitap, öğrenci merkezli bir eğitim ortamında öğretmenin sınıf yönetimine ilişkin duruşunu tanımlamaktadır. Ayrıca, öğrencinin aktif olduğu bir ortam düşünülerek öğretmenlerin kazanması gereken sınıf yönetimi becerileri tanımlanmaya çalışılmıştır.

Satış Sayısı
78
ISBN / BARKOD
9786051703404
Yayınevi
Anı Yayıncılık
Basım Tarihi
-2020
Sayfa Sayısı
326
Basım Dili
Türkçe