Gezi ve Rehber Kitapları

Farklı rotalar tanımak ve yeni yerler keşfetmek isteyenler, gezi kitapları ile çok sayıda alternatifler elde edebilirler. Merak ettiğiniz coğrafyaya göre seçeceğiniz gezi ve rehber kitapları, sizlere o bölgenin yerel şekilleri, iklimi, sosyal yaşamı, gezilecek yerleri hakkında aydınlatıcı bilgiler vermektedir.

Tanımadığınız bir şehre, ülkeye gittiğinizde yanınızda gezi kitaplarını da götürdüğünüzde ulaşımı nasıl gerçekleştireceğiniz, nereleri gezeceğiniz gibi konularda sorun yaşamadan gününüzü tamamlayabilirsiniz. Kaliteli kuşe kağıda basılan ve görselleri son derece canlı bir şekilde yansıtan kitaplar sayesinde coğrafya bilginizi de geliştirebilirsiniz.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi gibi eserlerden yararlanarak sevdiğiniz ve görüşlerine değer verdiğiniz kişilerin gezdiği rotaları onların kaleminden okuyabilirsiniz. Hem edebi bir lezzet almak hem de yeni şehirler tanımak için farklı isimlerin kaleme aldığı seyahatnamelerden, gezi notalarından faydalanabilirsiniz.

Turizm Gezi Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Daha önce görmediğiniz kentlerin tarihi mekanlarını, müzelerini görmenizi, yemeklerini tatmanızı sağlayan turizm gezi kitapları ekonomik fiyatları ile kolay satın alma imkanı sunar. Bütçeniz doğrultusunda filtreleme yaparak dayanıklı ciltlerle basılan seyahat kitaplarından sipariş verebilirsiniz.

Farklı boyutlara sahip kitapları çantanızda taşıyabileceğiniz gibi, cep boy eserleri gezileriniz sırasında gömlek cebinizde taşıyabilirsiniz. National Geographic tarafından hazırlanan Ölmeden Önce Görülmesi Gereken: Dünyanın En Muhteşem 225 Yeri gibi çalışmalarla dünyanın farklı noktalarındaki önemli gezi alanlarını öğrenebilirsiniz.

Doğal güzellikleri ya da tarihi önemleri ile dikkat çeken bu noktalar aracılığı ile yağmur ormanlarından dağ tepelerine, okyanus kıyısından yeraltı şehirlerine kadar birçok yeni yeri görebilirsiniz. Rehber niteliği taşıyan kitaplar, görsel zenginlikleri yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ile görmenizi sağlıyor.

Gezi Kitapları Nelerdir?

Yol atlası niteliği taşıyan ve detaylı bilgilerle seyahatleriniz boyunca karşılaşacağınız zorlukların üstesinden gelmenizi sağlayan gezi kitapları, konforlu bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır.

Adım Adım Türkiye kitabı ile köyler ve yollara kadar çok detaylı bir şekilde yararlanacağınız bir rehbere sahip olacaksınız. Gezgin Ayhan Sicimoğlu tarafından kaleme alınan Kargadan Başka Kuş Tanımam gibi kitaplar ile görüşlerine önem verdiğiniz, yazım dilini sevdiğiniz kişilerin gezi rotalarını okuyabilirsiniz.

Turist Rehberi Kitapları Hangileridir?

Bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde burada neler yapacağınızı elinizdeki turist rehberiyle kolayca kararlaştırıp zaman kazanabilirsiniz. Şehirdeki otel ve ulaşım olanaklarına, nerelerde iyi yemekler yenebileceğine de yer veren bu kitaplar aracılığıyla geziniz daha keyifli geçer.

Kate Clow tarafından yazılan Likya Yolu: Türkiye'nin İlk Uzun Mesafe Yürüyüş Rotası gibi eserlerle belirli bir nokta hakkında derinlemesine bilgiler alabilirsiniz. Son derece yararlı olan Avrupa Ülkeler ve Karayolları Haritası gibi çalışmalar sayesinde belirli bir bölgede hangi yol olanaklarına sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Özellikle arabayla seyahat edecek olan gezginlerin, gidilecek noktanın yol haritalarını belirten kitaplara sahip olmaları geziyi daha kolay hale getirir. Melih Uslu'nun Ege'yi Gör ve Yaşa kitabı gibi eserlerle belirli bir coğrafî bölge hakkında tarihsel ve kültürel bilgiler edinerek gezi rotanızı çizebilirsiniz. Turist rehberliği yapan kitaplar sayesinde kendinize yerel bir rehber tutmuş gibi gezinizi organize edebilirsiniz.