Göklerin Kızı
Yazar: Hülya Kandemir
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 253
Yayın Tarihi: -2008
ISBN: 9789944338691
Stok: 5

Göklerin Kızı

%28
14,81 TL 10,66 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 21 Haziran Pazartesi - 23 Haziran Çarşamba arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Göklerin Kızı - Hülya Kandemir

Pop yıldızlığından Allaha giden yolda mutluluğu bulan dik başlı genç bir kadının otobiyografisi.

Türk- Alman asıllı Hülya Kandemir, tanınmış bir şarkıcı olmak üzereyken kendini İslam´a verebilmek için kariyerini noktalar. İslam dini onun için sevgi ve hoşgörü dinidir. Hayat hikâyesiyle genç ve modern bir kadının özgürlüğünü inançta nasıl bulabildiğini göstererek önyargıları alt üst eder. Bu kitap Hülya´nın gerçek hikâyesi

Oberpfalz´ta Batı görüşlü bir Türk göçmen ailesinde büyüyen Hülya Kandemir, şarkıcılık yeteneğini çok erken yaşta fark edip, hayalini gerçekleştirebilmek için eğitimini yarıda keser. Almanya´daki deneyimlerinden olduğu kadar anavatanı olan Türkiye´deki müzik kültüründen de ilham alarak söylediği duygu yüklü şarkılar sayesinde kısa sürede başarıyı yakalar. Ancak içten gelen özlemlerin onu harekete geçirmesiyle değişik dinleri derinlemesine araştırır ve bir gün gerekli adımı atarak gösteri dünyasından İslam´a geçiş yapar. O andan itibaren başörtüsü takan ve inancın gereklerini yerine getirerek yaşayan bir mümine olur. Hülya için inanca geçiş aynı zamanda özgürlüğe ve iç huzura da geçiştir.


Hülya Kandemir, 1975 yılında Oberpfalz´da doğdu. 1997 yılından itibaren kendi albümlerini çıkartıp grubuyla beraber konser salonlarını ve müzik hollerini doldurtmaktaydı. 2004 yılında ise gösteri dünyasından çekilmiştir. Hülya Kandemir hâlâ Münih´te yaşamaktadır.

ISBN / BARKOD
9789944338691
Yayınevi
Erko Yayıncılık
Basım Tarihi
-2008
Sayfa Sayısı
253
Basım Dili
Türkçe