Kolaylaştırılmış Acil Ultrason
Yazar: Justin Bowra
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 163
Yayın Tarihi: -2010
ISBN: 9789944211802
Stok: 2

Kolaylaştırılmış Acil Ultrason - Justin Bowra

Ultrasonun acilde kullanımı günümüzde oldukça yeni bir fenomendir. Ultrason, hastada bir abdominal aort anevrizmasının var olup olmadığı ya da karında travma sonrasında herhangi bir serbest sıvı (kan gibi) bulunup bulunmadığı gibi pek çok sorunun yanıtlanmasında paha biçilemez bir değere sahişp olduğunu ispat etmiştir. Diğer görüntüleme yöntemlerinin aksine, ultrason hastaya rahatlıkla ulaştırılabilen, çok hızlı bir tekniktir. Bazı alanlardaki rolü (pediatrik fraktürler, acil teşhisi gereken durumlar gibi) halen gelişmektedir.

Kolaylaştırılmış Acil Ultrason`da özellikle acil, ameliyat ve yoğun bakım bölümlerinde çalışan uzmanlar pratisyen hekimler ve stajyerleri amaçlayarak hazırlanmış olmasına rağmen uygulama alanı çok daha geniştir. Örneğin derin ven trambozunda acil teşhisi herhangi bir hastane doktorunu yakından ilgilendirebilir ve santral venöz kanülasyon ameliyathanelerde hayati öneme sahiptir.

Bu acil ultrason el kitabı, uygulama ve yorumlama aşamalarında hızlı bir yol gösterici olacaktır. Kitap, şoka girmiş bir travma hastasıyla karşılaşıldığında bile özellikle ulaşılabilir ve hayati durumlarda kolay kullanılabilir olarak tasarlanmıştır. Ultrason ile ilgili olarak yayınlanmış olan pek çok mükemmel ve kapsamlı kitaplar açısından da tamamlayıcı bir niteliktedir.

 

ISBN / BARKOD
9789944211802
Yayınevi
İstanbul Tıp Kitabevi
Basım Tarihi
-2010
Sayfa Sayısı
163
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler