Koro Müziğinde Yeni Örnekler
Yazar: Mehmet Güneş Açıkgöz
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 64
Yayın Tarihi: 9-2019
ISBN: 9786052888445
Stok: 3

Koro Müziğinde Yeni Örnekler - Mehmet Güneş Açıkgöz

Mehmet Güneş Açıkgöz, “Koro Müziğinde Yeni Örnekler” adlı verimiyle, 21.y.y’ın ilk yirmi yılını geride bıraktığımız bu günlerde, koro yazınımıza, toplumsal müzik belleğimize ve koro eğitimine çok değerli bir katkı, bir armağan sunmuştur.

Koroya özgü her düzenleme, adeta yeni bir kompozisyondur. Koro albümünde, Açıkgöz’ün özgün koro müziği örnekleri ile alanında tanınan bestecilerin popüler şarkıları üzerine koro için düzenlemeleri ve bir anonim türkünün koro için düzenlenmiş örneği yer almaktadır. Bu çalışmada, insanı, kadını, hüznü, ölümü ya da coşkuyu en yalın, içten, sıcak ve lirik bir anlatımla dile getiren şarkı sözlerinin ezgiyle mükemmel uyumunu zengin koro tınılarıyla bütünleştiren düzenlemelerde, bazen huzurlu, dingin, coşkulu, zaman zaman da başkaldıran, soylu, derin etkilerin müziksel ifadeye yansıtıldığını görmekteyiz.

Dünya Koro Müziği, özellikle 20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren, sadece batı coğrafyası ve kültürünün klasik müzik verimleriyle sınırlı kalmayıp, Asya Pasifik’ten Latin Amerika’ya, Baltık Ülkelerinden Kuzey Amerika, Avustralya ve Afrika’ya kadar, çeşitli dinsel, etnik, folklorik, Jazz ve modern müziğin bütün türlerine ilişkin ürünleriyle, önemli bir gelişme göstermekte ve müzik türleri arasındaki kesin sınırlar giderek kalkmaktadır. Bu özgün ve inovatif yaklaşımlarla ulusal, uluslararası ve çok kültürlü müzik anlayışı, giderek zenginleşmekte ve toplumlararası iletişime müzik yoluyla katkıda bulunmaktadır.

Satış Sayısı
20
ISBN / BARKOD
9786052888445
Yayınevi
Gece Akademi
Basım Tarihi
9-2019
Sayfa Sayısı
64
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler