Kur’an’a Yönelirken
Yazar: Mehmed Alagaş
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 192
Yayın Tarihi: 6-2011
ISBN: 9789756062104
Stok: 6

Kur’an’a Yönelirken - Mehmed Alagaş

Sağlıklı düşünmek, herhangi bir olguya istek ve eğilimlerimize göre olumlu veya olumsuz manalar yüklemeye çalışmak değil, o olgunun gerek manasını kavramaya çalışmaktır. Çünkü tüm hayatımız boyunca karşılaşacağımız ve değerlendireceğimiz bütün şeyler, bizlerin vereceği anlamlarla değil, varoluşları itibariyle kendi izlerinde bulunan keyfiyetleriyle anlam kazanan şeylerdir.

Nitekim eşyayı özüne göre, fiili faile görevlerineFaili yaratılışa göre değerlendirmelerden kaynaklanan düşünme metodu ise tanımlayıcı değil arayıcı bir metoddur. Nitekim Kur'an'ı Kerim'e de, tanımlayıcı değil arayıcı olan böyle bir metodla yaklaşmamız gerekir.

Netice olarak düşünmekle mükellef oludğumuz ayet-i kerimeyle karşılaştırğımız zaman, bu ayet-i kerimeyle karşılaştığımız zaman, bu ayet-i kerimeyi güzel bir şekilde yorumlamak, bu ayete güzel bir mana vermek için değil, bu ayet-i kerimedeki gerçek ve güzel manayı kavramak için düşünmeliyiz.

Çünkü bizlerde, biz yaratılmışlarda, bu ayet-i kerimelerin güzelliğine güzellik, gerçekliğine gerçeklik katabilecek hiçbir şey yoktur.

Satış Sayısı
13
ISBN / BARKOD
9789756062104
Yayınevi
İnsan Dergisi Yayınları
Basım Tarihi
6-2011
Sayfa Sayısı
192
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler