Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek Yanlış Giden Neydi? Bundan Sonra Nereye?
Yazar: Mustafa Akyol
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 332
Yayın Tarihi: -
ISBN: 9789759915346
Stok: 2

Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek Yanlış Giden Neydi? Bundan Sonra Nereye?

%17
21,30 TL 17,68 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 11 Mayıs Salı - 13 Mayıs Perşembe arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek Yanlış Giden Neydi? Bundan Sonra Nereye? - Mustafa Akyol

Mustafa Akyol’un 2006’da yayımlanan ve büyük ilgi gören bu kitabının 6. baskısını, yazarın “Kürt Sorunu” konusundaki güncel değişiklik ve gelişmeleri değerlendirdiği “21. Yüzyıl İçin Üç Tarz-ı Siyaset” başlıklı yeni önsözüyle sunuyoruz:
“Kürt Sorunu, içinde güçlü bir etnik milliyetçilik damarı barındıran büyük bir sosyal mesele olduğuna göre, nasıl ‘çözülmesi’ gerektiğinden ziyade nasıl ‘yönetilmesi’ gerektiğini tartışmak belki daha doğru.

Son günlerde bu yönetme çabasının çok kritik bir aşaması işliyor: Türkiye devleti ile PKK arasında 2013’te başlayan ‘barış süreci’. Bu sürecin akışı konusunda hükümet ve PKK cephelerinde görüş farklılıkları olsa da, işin özünde, PKK’nın terörü bitirmesi, Türkiye’nin ise daha fazla demokratikleşmesi yatıyor.

Peki, ‘demokratikleşme’ ne demek? Ne gibi anayasal ve yasal reformlar yapılmalı? Bunların sonucunda Türkiye bugüne kadarkinden farklı bir ülkeye mi dönüşmeli? Eğer dönüşecekse, ne kadar ve nereye kadar?

Bu sorular, PKK’nın silah bırakmasından daha derin, daha kapsamlı ve daha kalıcı bir tartışmaya götürüyor bizi: 21. yüzyıl Türkiye’sinin ‘kimliği’ tartışmasına.”

ISBN / BARKOD
9789759915346
Yayınevi
Doğan Kitap
Sayfa Sayısı
332
Basım Dili
Türkçe