Mürekkep Acısı
Yazar: Şükran Aydın
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 64
Yayın Tarihi: -
ISBN: 9789756038345
Stok: 2

Mürekkep Acısı

%31
5,46 TL 3,77 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 10 Mayıs Pazartesi - 12 Mayıs Çarşamba arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Mürekkep Acısı - Şükran Aydın

"...ölümün kitabında kaç sayfadır yaşam
değdikçe sevdanın elleri neden eskir yapraklar
çekingen zaman en büyük çile
gümüş damlalar en kutsal sessiz iz
içinden içime akar..."

diyen dizelerinin yer aldığı şiirden adını alan, Şükran Aydın'ın "Mürekkep Acısı" adlı şiir kitabı şiir okurlarının beğenisine, Ekim 2006'da Artshop yayınlarından 30. Şiir Dizisi olarak sunuldu.

1986 yılından beri şiir ve yazıyla uğraşan Şükran Aydın "aslolan şiirdir" izleğinden yola çıkarak, şiir dünyasında kimseye benzemeyen rüyalarını, özlemlerini, ayrılık, aşk, hayat gibi kavramları yeniden sorgulayarak kendine özgü bir şiir diliyle oluşturduğu şiirlerini " Mürekkep Acısı" adını verdiği şiir kitabında topladı.

Tüyap, 1. Kadıköy ve Ankara Kitap Fuarında imza gününde kitabını imzalayan , Şükran Aydın'ın "Mürekkep Acısı" adlı şiir kitabı şairin ilk şiir kitabı olmasına rağmen farklı tatlar ve bir bütünlük taşıması şiir adına sevindiricidir. Şiirlerinden "perili bir ırmak aktığı" ve şiirlerini "güneşi yalamış yutmuş bir sahra" acısıyla yazdığı doğrudur. Varlık - yokluk konularının üzerine de gitmesi şiirlerini daha da zenginleştirdiğini, şiirlerine mistik bir sıcaklık kattığını söyleyebiliriz. "tanrı sıcaktır öksüz gibi beni sarar" demişliği vardır. "beton kumaş" diyerek yazdığı mısraları "demirden evlerin" ruhuna su serpmektedir. Ve "yorgunluktur yolcunun ayak izi, izden öte olsak/ şifrelidir ellerimiz dokunsak ve çözsek içimizdekini" diyen, duru ve akıcı bir Türkçe'yle yazılmış şiirlerinde değişik imgeler barındıran ve şiirlerinde yoğun bir lirizm göze çarpan Şükran Aydın'ın bu yeni çıkan "Mürekkep Acısı" adlı şiir kitabını şiir sevenlerin ve iyi şiirden anlayanların beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

ISBN / BARKOD
9789756038345
Yayınevi
Artshop Yayıncılık
Sayfa Sayısı
64
Basım Dili
Türkçe