Nvivo İle Nitel Veri Analizi
Yazar: Pat Bazeley Kristi Jackson
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 328
Yayın Tarihi: 3-2019
ISBN: 9786051702612
Stok: 1

Nvivo İle Nitel Veri Analizi

%13
68,00 TL 59,16 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 15 Haziran Salı - 17 Haziran Perşembe arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Nvivo İle Nitel Veri Analizi - Pat Bazeley - Kristi Jackson

Rüzgar estikçe çöllerdeki kumların yer değiştirdiği gibi araştırma yöntemlerinde zaman içinde ciddi paradigma değişimleri yaşanmaktadır. Dünyada her alanda yaşanan hızlı değişim ve dönüşüm, araştırma yöntemlerinde ve veri analiz sürecinde yenilik ve gelişimi zorunlu kılmaktadır. Özellikle nitel yöntemin popülaritesi artmakta, bu doğrultuda analiz teknikleri ve analiz programları geliştirilmektedir.

Yaklaşık otuz yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olan nitel veri analizi yazılımlarından biri NVivo'dur. NVivo dünyanın her yerinden araştırmacıların halihazırda kullanmakta olduğu ve bir çoğunun ise öğrenmek istediği oldukça işlevsel bir programdır. NVivo yazılımı toplanan verilerin düzenlenmesi, verilerin kodlanması, katılımcıların cevaplarının karşılaştırılması, metin üzerinde çeşitli sorgulamaların yapılması konusunda araştırmacılara yardımcı olmaktadır.

On iki bölümden oluşan bu kitap, Nvivo yazılımının kullanımını adım adım anlatmakta ve verilerin hazırlanmasından kodlamaya ve sorgulamalara kadar çeşitli konularda zengin örnekler ve ekran görüntüleri sunmaktadır. Verilen örneklerde "Çevresel Değişim Projesi" adlı gerçek bir projeden elde edilen veriler kullanılmıştır. Bu örnek projeye ait dosyalar yazılım ile birlikte verilmekte olup kitabın çeşitli yerlerinde bu projeye ve projenin unsurlarına göndermelerde bulunulmaktadır. Kitabı okurken örnek projeyi inceleyebilir ve anlatılanları proje üzerinde adım adım izleyebilirsiniz. Çalışmanın sizin nitel analize yönelik bilgi ve becerilerinizi özellikle de NVivo kullanma konusundaki yetkinliğinizi artıracağı düşünülmektedir. Bu kitap NVivo yazılımının kullanımını göstermekle kalmayıp, aynı zamanda nitel araştırmalara yönelik bilginizi artırmanıza da yardımcı olacaktır.

İçindekiler:

1. Bölüm :Bakış açıları: Nitel programlama ve NVivo

2. Bölüm :Geleceğe dönük bir bakış açısıyla işe başlama

3. Bölüm :NVivo veri tabanı oluşturma

4. Bölüm :Kodlamanın temelleri

5. Bölüm :Kodlama ile devam

6. Bölüm :Vakalar, sınıflandırmalar ve karşılaştırmalar

7. Bölüm :Çoklu ortam kaynakları ile çalışma

8. Bölüm :NVivo projenize kaynak materyalleri ekleme

9. Bölüm :Veri kümeleri ve karma yöntemler

10. Bölüm:Veriyi görselleştirmeye yönelik araçlar ve stratejiler

11. Bölüm:İleri analiz için kodlama ve sorgulamaları kullanma

12. Bölüm:NVivo ile takım çalışması

 

Satış Sayısı
7
ISBN / BARKOD
9786051702612
Yayınevi
Anı Yayıncılık
Basım Tarihi
3-2019
Sayfa Sayısı
328
Basım Dili
Türkçe