Öyle Yakın Uzakta ki Hatıralarım
Yazar: Wedat Kaymak
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 160
Yayın Tarihi: -2013
ISBN: 9789758491933
Stok: 3

Öyle Yakın Uzakta ki Hatıralarım

%26
16,00 TL 11,84 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 27 Temmuz Salı - 29 Temmuz Perşembe arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Öyle Yakın Uzakta ki Hatıralarım - Wedat Kaymak

Bu kitapta anlatılan her şey tamamen gerçektir ve tek amacı vardır; 70’ler ve 80’lerde yaşananların gelecek kuşaklar tarafından tamamen nesnel ve bizzat yaşayanlar tarafından anlatılması ve yeni nesillerin bunları öğrenmesi dersler çıkarmasıdır.
Bu kitapta anlatılanların çoğu, bir çok kişinin yaşayıp ama dile getiremediği şeylerdir.

Anlatılan sadece bir kişinin hayatı değil, binlerce yüzbinlerce gencin hayatıdır. Türkiye Kürdistanında (Kuzey Kürdistan) 35 yıl önce yaşananlar canlı bir tarihin ağzından dile getirilmiştir.

Yazarımız ve yazarımız gibi halkı için canını veren insanlar, genelde tanınmazlar ve hep gölgede kalırlar çünkü onlar halklarının hamallarıdırlar. Okuyacağınız bu kitapta o gölgede kalan özverili insanların hikayelerini bulacaksınız. Yazar kendi deneyimlerinden hareketle, bir çok ismi dahi bilinmeyen Kürt militanının yaşamını, mücadelesini ve özverisini dile getirmiştir. Bu eser isimleri bile bilinmeyen binlerce Kürt gencinin bir armağanıdır.

Yazarımız 75-76 yılları arasında her Kürt genci gibi ulusal bilincin yükselmeye başladığı dönemlerde devrimci akımlarla tanışmış, bu tanışıklığı sıcak mücadele yılları, siyasi çalışmalar ve 80 darbesi takip etmiş. Ardından Bekaanın sıcak ve barut kokan vadilerindeki eğitimler, oradan tekrar ülkeye geliş ve ülkeden uzaklara ama mutlaka geri dönmek umuduyla, yüreğini bu topraklarda bırakarak kaçışı okuyacaksınız.

ISBN / BARKOD
9789758491933
Yayınevi
Arya Yayıncılık
Basım Tarihi
-2013
Sayfa Sayısı
160
Basım Dili
Türkçe