Peçenin Arkasındaki Yüz
Yazar: Donna Gehrke - White
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 256
Yayın Tarihi: -
ISBN: 9789944338554
Stok: 7

Peçenin Arkasındaki Yüz

%28
14,81 TL 10,66 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 02 Ağustos Pazartesi - 04 Ağustos Çarşamba arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Peçenin Arkasındaki Yüz - Donna Gehrke - White

Din üzerine çalışmalar yapan birçok gazete muhabiri gibi, 11 Eylül 2001´deki terörist saldırılardan sonra Müslümanlar ile ilgili bir çalışma için teklif aldım. Miami-Dade Asya-Amerika Danışma Kurulu´nun yetkili müdürü Mohammad Shakir, gözlemlediği yeni bir trend üzerine araştırma yapmamı önerdi: Türban kullanan kadınların sayısı ki Amerika´da bu tür giysiler görece olarak ender bulunsa da giderek artıyor.

Mohammad´ın bu önerisini kabul ettim ve olağanüstü kadınlarla tanıştım. Dindar Müslüman olan bu kadınlar aynı zamanda eğitimli, kariyer sahibi, doktor, laborant, sosyal yardım uzmanı ve öğretmenlerdi. Bu kadınların yaşadıkları ruhanî hayat beni büyüledi. Farklı yollardan da olsa hepsi Allah´a inanıyor. Çoğu, camileri sadece kadınların olduğu mekânlara dönüştürmeye yardım ediyor.

Amerika´da son zamanlarda, daha önce hiç olmadığı kadar yükselen Müslüman karşıtlığına rağmen, bu kadınlar inançlarını koruyorlar. Yuhalamalara rağmen peçelerini takıyorlar, erkekler ile olan ayırıma rağmen camiye gidiyorlar. Aslında, her yıl açılan her yeni camiyle, İslamiyet giderek gelişiyor. Çoğu Amerikalı kadın camilerde reform yapılmasında ısrar ederken, inançlarından taviz vermiyorlar. Teselliyi İslamiyet´te buluyorlar. Bu gelişmelerin nedenini ve bu kadınların kim olduğunu öğrenme amacıyla yola koyuldum.

ISBN / BARKOD
9789944338554
Yayınevi
Erko Yayıncılık
Sayfa Sayısı
256
Basım Dili
Türkçe