Psikanaliz Üzerine
Yazar: Sigmund Freud
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 288
Yayın Tarihi: 7-2020
ISBN: 9786057906359
Stok: 11

Psikanaliz Üzerine - Sigmund Freud

Psikanalitik kuram, sadece psikoloji disipliniyle sınırlı kalmayarak edebiyat ve sinema gibi çeşitli alanların da teorik düzlemi için önemli bir kaynak oluşturur. İnsanın maddesel plandaki görünür bedeninin ötesine dair yeni önermelerde bulunan Sigmund Freud, kendi döneminden taşarak günümüze ve geleceğe de seslenir.

İnsanın düşünce yapısına ve davranış biçimlerine açıklama getiren pek çok düşünürün binlerce yıllık birikimi arasında temel taşlardan biri de Freud'un kuramıdır. İnsan içgüdülerine, isteklerine vurgu yapan Freud, bunların insan kişiliğinde ne çeşit karşılıkları olabileceğine dair açıklamalar sunmuş, bireylerin psikolojisini keşfetmeye yönelik bir kılavuz niteliği taşıyan id, ego ve süper-ego kavramlarını geliştirmiştir.

Freud'un temel fikirlerini edinmek için önemli bir nitelik taşıyan Psikanaliz Üzerine, onun fikirleriyle ilgili genel bir izlenim edinmenin ötesinde, insan davranışlarına ve karşılaştığınız her türlü sanat serine yönelik yeni bir bakış açısı kazanmanıza da imkan tanıyor.

Satış Sayısı
126
ISBN / BARKOD
9786057906359
Yayınevi
Olimpos Yayınları - Klasikler
Basım Tarihi
7-2020
Sayfa Sayısı
288
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler