Rabbani Yol ve Sünnetullah
Yazar: Said Hakim
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 240
Yayın Tarihi: 2-2013
ISBN: 9789756062005
Stok: 1

Rabbani Yol ve Sünnetullah - Said Hakim

Toplumların akibetiyle ilgili Sünnetullah gerçeği kavrandığı zaman peygamberlerin gönderiliş gayesi daha iyi anlaşılacaktır. Bütün peygamberler kavimlerini İlahi hükümlerle Allah'a kulluğa davet etmişler ve bu daveti kabul etmezlerse Rabbimizin kesin ve değişmeyen sünneti ile helak olacaklarını bildirmişlerdir. Dünya müslümanları idrak ve iman etmelidir ki bu Sünnetullah kıyamete kadar yürürlükte olacak ve kıyamet, bu Sünnetullah'ın bir tecellisi olarak kopacaktır.

Dünya müslümanlarına düşen görev ne oturup kıyameti beklemek ve ne de gayriislami yollarla devletleri ele geçirmeye çalışmaktır. Haktan ve hakikatten habersiz olan insanları, toplumları, devletleri gizli faaliyetlerle helak etmeye çalışmak, müslümanlara emredilen Rabbani bir davranış değildir. İlahi davete muhtaç olan insanlar öncelikle apaçık ayetlerle cennete davet edilecekler, bu daveti reddettikleri ve küfürlerinde ısrar ettikleri zaman cehenneme terkedileceklerdir.

Bizler yaşadığımız coğrafyadaki insanları apaçık ayetlerle cennete davet etmedik ki, bu insanları tekfir ederek veya öldürmeye çalışarak cehenneme terkedelim. !

Satış Sayısı
6
ISBN / BARKOD
9789756062005
Yayınevi
İnsan Dergisi Yayınları
Basım Tarihi
2-2013
Sayfa Sayısı
240
Basım Dili
Türkçe

Kategoride En Çok Satan Ürünler