Türkiye - Makedonya İlişkileri
Yazar: Kolektif
Basım Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı: 160
Yayın Tarihi: 12-2012
ISBN: 9786055296131

Türkiye - Makedonya İlişkileri

%29
25,00 TL 17,75 TL

Satıcı : Kitap Market


  • 03 Ağustos Salı - 05 Ağustos Perşembe arası kargoda
Ödeme Koruma
Sistemi
Güvenli
Alışveriş
Hızlı
Kargo

Türkiye - Makedonya İlişkileri - Kolektif

Makedonlar ve Türkler bugün ayrı coğrafyalarda iki ülkenin halkları da olsalar belleklerinde acıya, hasrete, vuslata dair ortak ezgilerin izlerini taşırlar.

Rumeli topraklarının uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalması ve Osmanlı medeniyetinin o coğrafyada kök salarak inanç, kültür, mimari ve her şeyden önemlisi insanı şekillendirmesi Balkan Harbi'ne kadar sürmüştür. Bu savaş ile şekillenen yeni Avrupa haritası Balkan insanın aidiyetlerinin dışında bir başka dünya düzenini getirmiş ve âdeta Vardar'ın suyuna hasreti karışmıştır.

Makedonya'nın bağımsız bir devlet olmasından sonra giderek artan ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkiler kuvvetli bir işbirliği ve güçlü dostluk ilişkileri ile pekişmektedir. Farklı disiplinlerden akademisyenlerin bir araya gelerek oluşturdukları bu kitap iki ülkenin ilişkilerine değişik bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.
Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun ve Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov'ın da birer yazı ile katkıda bulunduğu kitap, alanında bir boşluğu doldurmakta; akademisyen ve araştırmacılar için vazgeçilmez bir kaynak özelliği taşımaktadır.

ISBN / BARKOD
9786055296131
Yayınevi
Doğu Kitabevi
Basım Tarihi
12-2012
Sayfa Sayısı
160
Basım Dili
Türkçe