David Burns

David Burns 1942 tarihinde Amerika Minneapoliste Dünya’ya gelmiştir. Psikoloji alanında bilime sağladığı katkıları ile Dünya’nın konuştuğu bilim insanlarından bir tanesidir. David Burns, Panik Atak ve İyi Hissetmek kitapları ile ülkemizde çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.

David Burns çağımızın en fazla rastlanan hastalığı olan depresyona İyi Hissetmek kitabı ile değişik bir bakış açısı getirmiştir. Psikolojiyi büyük kitlelere sevdirmesinden ötürü bilim çevrelerinde büyük saygı kazanmıştır. David Burns Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek mezun olmuştur.

Daha sonra Pennsylvania’da psikiyatri alanında uzmanlaşmıştır. David Burns okuduğu Stanford Üniversitesinde, Psikiyatr Ana Bilim Dalında uzman olarak görev yapmaktadır. İnsanları iyileştirmek için adadığı yaşamında bu güçlü ülküsü ile her zaman gurur duymaktadır.

David Burns ses kayıtları, terapi araçları ve eserleri ile ruh sağlığı uzmanları ve hastalar için yaşamı kolaylaştırma çalışmalarına sürekli devam etmektedir. David Burns Üretken ve başarılı akademik hayatının yanı sıra alanında birçok kitabı da kaleme almış üretken bir yazardır.

İyi Hissetmek kitabı Dünya’da psikoloji ve psikiyatri alanında bütün uzmanların önerdiği bir kitap haline gelmiş, milyonlarca adet satmıştır. David Burns 2002 tarihinde Bilişsel Davranışçı Terapistler birliğinden bilime katkı ödülünü almış olan Dünya çapında tanınmış başarılı bir yazardır.