Sermin Yasar

Oyuncu Anne lakabı ile tanınan Şermin Yaşar 1982 senesinde Almanya’nın başkenti Berlin’de Dünya’ya gelmiştir. Bir dönem sonra Türkiye’ye dönen Şermin Yaşar eğitimini burada almıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyan yazarımız yine bu dalda yüksek lisansını tamamlamıştır.

Şermin Yaşar reklam ajansında reklam yazarlığı da yapmıştır. Üç çocuk annesi olan yazarımızın çocuklarının ismi ise Tuna, Mete ve Name’dir. 2017 senesinde eşinden boşanmıştır. Yazarın eşinden aldığı Çarkacı soyadı ile yazmayı bırakmış ve kızlık soyadı olan Yaşar’ı kullanmaya başlamıştır.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da Oyuncu Anne ismi ile bir hesabı bulunan Şermin Yaşar burada paylaştıkları sayesinde dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Piyasada çocuklar için oyun tavsiyesi az olduğu için çocukların hayal dünyasının gelişmesini destekleyen, onlarla iletişim kurulabilen, el becerilerinin ilerlemesini sağlayan ve kişisel gelişimine katkıda bulunacak etkinlikler yapmıştır.

Daha sonra geliştirdiği bu oyunları bir kitapta toparlamayı istemiştir. Bunun için ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe eserini yazmaya başlamıştır. Başlarım Şimdi Anneliğe kitabı kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.

Bu başarısından sonra çocukların kişisel gelişimi amacı ile çocuk kitapları yazmaya devam etmiştir. Şu anda çocuk hikayeciliği alanında fazlası ile popüler olan yazar bu alanda meslek yaşamını sürdürmeyi düşünmektedir.

Şermin Yaşar’ın yetişkinler için kaleme aldığı kitapları da bulunmaktadır. Fakat yazarımız daha çok çocukların gelişimi üstüne kitap yazmayı sevmektedir.